expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

2015-04-07

BESIRUOŠIANT AKINIUOTAI VASARAI


 
 MANO AKINIŲ NEŠIOJIMO ISTORIJA IR FILOSOFIJA  

Pirmus savo akinius ant nosies užsidėjau dar vienuoliktoje klasėje, tačiau tai nereiškia, kad man buvo lengva su jais susigyventi. Kartą, kai nuspaudė nosį ir nutrynė paausius, aš taip supykau, kad ilgą laiką jų net nenešiojau. Bet kai pirmame kurse pradėjau nebeįžiūrėti atvažiuojančio į stotelę troleibuso numerio, supratau, kad laikas juos vėl užsidėti. Taip aš juos tai užsidėdavau, tai nusiimdavau, kol galiausiai mes tapome tikrais sugyventiniais ir jais esame jau kokius penkis metus. Nuo tada jie pradėjo keisti mano veidą ir tapo vos ne jo bruožu. 

Savaime suprantama, šiais laikais akinius galima pakeisti į kontaktinius lęšius ar tiesiog pasidaryti akių lazerinę korekciją. Lęšius kažkada bandžiau nešioti, bet manęs jie nesužavėjo. O vėliau taip pamėgau nešioti akinius, kad apie kažkokią operaciją net nesugalvojau pagalvoti. Tiesa, dar visai nesenai rimtai svarsčiau vėl grįžti prie lęšių. Galvojau tai padaryti tik vasaros sezonui, vien tam, kad galėčiau nešioti akinius nuo saulės. Bet ši mintis pasirodė labai neekonomiška, todėl teko atlikti mini tyrimą ir manau šis sprendimas buvo labai teisingas. Beje, nuo šviesos tamsėjančių akinių taip pat nepamiršau, bet mano manymu šis variantas yra pati didžiausia stiliaus klaida. 

 KOKĮ AKINIŲ NUO SAULĖS GAMINTOJĄ RENKUOSI IR KODĖL 

Mano visų laikų mėgiamiausi ir patikimiausi akiniai nuo saulės buvo ir yra POLAROID. Man jie yra klasikiniai akiniai nuo saulės su maksimalia apsauga akims. Jie 100% apsaugo akis nuo UVA, UVB ir UVC spindulių, bei akinamo saulės atspindžio ant vandens, sniego, kelio ar smėlėto paviršiaus. Pastaroji savybė vaizdą padaro ryškų, todėl Polaroid akiniai yra nepamainomi vairuojant. Jie puikiai tinka sportui, nes ši kompanija gamina net septynių spalvų lęšius, tinkančius daugybei sporto šakų (lęšių ir sporto šakų lentelę anglų kalba rasite ČIA). Polaroid kompanija buvo įkurta 1937 m., o ją įkūrė pats poliarizuotų lęšių išradėjas Edwin Land. Turbūt daugiau nereikia paaiškinimų, kodėl aš taip pasitikiu šios kompanijos produkcija. Beje, Edwin Land yra ir populiariųjų Polaroid fotoaparatų kūrėjas. NEPOLIARIZUOTAS LĘŠIS                              POLIARIZUOTAS POLAROID LĘŠIS (Šaltinis: POLAROID www)

  
 MANO PASIRINKIMAS ŠIAI VASARAI 

Taigi, atsiverčiau aš Polaroid akinių internetinį puslapį ir radau kelis įdomius variantus sau. Vienas jų - akinių klipsai (Clip-ons), kurie tiesiog uždedami ir pritvirtinami ant korekcinių akinių "stiklų". Jų yra dvi rūšys: paprasti ir užlenkiami (tamsoje "stiklai" yra tiesiog užlenkiami į viršų, o šviesoje - vėl nulenkiami žemyn). Idėja gera, bet ne visiškai atitinka mano akinių nuo saulės filosofiją. Man akiniai turi būti akiniai, o ne uždedami ant jų stikliukai. Apie kitą variantą lyg buvau girdėjusi, lyg mačiusi, ar tai lyg sufantazavusi ir jis mane iškart sužavėjo. Tai Suncovers (pavadinimo net nebandysiu versti į lietuvių kalbą)! Suncovers, skirtingai nei akinių klipsai, turi kojeles ir iš pažiūros niekuo nesiskiria nuo įprastų akinių nuo saulės. Šių akinių kojelės turi griovelius, o rėmelio viršus - tarsi stogelį, kurie įrėmina ir uždengia korekcinius akinius. Jie nepaprastai lengvi, stilingi ir kokybiški. Vienintelis priekaištas ir klausimas Polaroid kompanijai būtų toks: KODĖL ŠIŲ AKINIŲ LĘŠIAI NE VEIDRODINIAI?! Juk jie puikiai maskuotų po apačia esančius akinius!Aš pasiruošusi!:) Laukiu nesulaukiu saulėtų dienų, kada išėjusi į miestą galėsiu stebinti praeivius užsidėdama akinius ant akinių ir tiesiog mėgautis prabanga nešioti akinius nuo saulės, bei vėl būti normaliu žmogumi :) 1 komentaras:

  1. Jei geri lęšiai, tai manau apie akinius negali net minties būti patogumo tema. :) Aišku kiti renkasi akinius, nes jiems gražu. :)

    AtsakytiPanaikinti