expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

2015-03-25

APIE KAVĄ

KELETAS FAKTŲ IR TRUPUTIS ASMENINĖS PATIRTIES APIE KAVĄ


Ar žinojote, kad 9 a. kavą atrado ožkų piemuo Etiopijoje, kai pastebėjo, kad jo ganomos ožkos paragavusios šių pupelių tiesiog pakvaišta. Tiesą sakant nežinau, kodėl pavadinau jas pupelėmis, nes kava iš tikrųjų yra uogos. Kartais jos vadinamos kavos vyšniomis, nes prinokę vaisiai būna raudoni kaip vyšnia, o viduj turi kauliuką (kurį mes vadiname kavos pupele). Kavos pupelių yra dvi rūšys: Arabika ir Robusta. Arabika yra labiau paplitusi, bet tai nereiškia, kad Robusta yra pati brangiausia. Pati brangiausia kava yra daroma iš... kakučio! :D Ji vadinasi Juodojo Dramblio Kaulo Kava, gaminama ji iš dramblių mėšlo, o kainuoja ji nei daug, nei mažai - 1100 JAV dolerių už kilogramą. Hmmm... Vis tiek nesu tikra, kad norėčiau jos paragauti...

Kavinėse aš visada užsisakau sirupais pagardintą Latte kavą. Nors dabar prisiminiau, kai paprašiusi Latte kavos Italijoje, sukėliau šiokį tokį sąmyšį, nes Italijoje latte yra paprasčiausias pienas. Teko gerti Cappuccino. Tačiau kava, kurios skonio niekaip negaliu pamiršti, yra Ginseng. Tai paprasčiausia Espresso kava su ginseng ekstraktu, kuris ją padaro baltą. Be jokių abejonių tai mano visų laikų mėgstamiausia kava. Deja, jos niekur daugiau kaip Italijoje rasti negaliu, nors esu tikra, kad ją be didelių vargų galima pasigaminti ir namuose. 

KAIP AŠ RUOŠIU KAVĄ NAMUOSE


Mėgstamiausio kavos gamintojo aš neturiu, bet ką pastaruoju metu darau, tai vienu metu maišau kelias kavos rūšis. Dažniausiai perku paprasčiausią prekybos centro pakuotą maltą kavą, o šiuo metu maišau prancūzišką kavą su kolumbietiška. Prancūziška kava yra stipresnė nei kolumbietiška, o kolumbietiška man yra per rūgšti. Taigi, kad pasidaryčiau beveik tobulą kavos puodelį, maišau po du šaukštelius abiejų rūšių kavos, kartu su pusantro šaukštelio cukraus. Taip, aš mėgstu stiprią kavą :) Viską dedu į puodelį, užpilu karštu vandeniu, palaikau iki 10 minučių, išmaišau ir geriu. Angliškai kalbančiose šalyse juoda kava vadinasi Americano, bet aš jos niekada neperku. Americano yra Espresso kava, praskiesta karštu vandeniu, kas mano manymu yra visiškas pasityčiojimas iš Espresso kavos. 

Bialetti Moka ir Mukka Express kavos aparatams naudoju tik, ir vien tik, Lavazza Gusto e Crema. Mano manymu tai yra neišskiriamas ir klasika tapęs duetas. 


Kavą visada perku mažesnėse pakuotėse, nes kavos ypatybės dažniausiai išgaruoja greičiau nei aš ją suvartoju. Kavą laikau originalioje pakuotėje ją perrišusi paprasčiausia plaukų gumele. Šventai tikiu, kad taip kavos kvapas ir skonis išlieka ilgiau.  
 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą