expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

2017-02-27

MANO SUVENYRŲ PIRKIMO JUNGTINĖJE KARALYSTĖJE ĮPROČIAI

Suvenyrų draugams ir artimiesiems pirkimas gali būti tikras galvos skausmas. O dar jei reikia kažką rasti žmogui, kuriam niekas niekada nepatinka ir neįtinka... Aš keliauju tik po miestus, kažkur į užmiestį retai kada važiuoju. Dažniausiai važiuoju trims naktims, kad turėčiau dvi pilnas dienas viskam neskubant apžiūrėti. Pirma diena būna skirta muziejų, pilių ir kitų lankytinų objektų lankymui, o antra - pirkiniams. Patekti į lankytinų objektų suvenyrų parduotuves retai kada kainuoja, todėl į jas visada galima sugrįžti. Man patinka šmirinėti po jas ir viską lėtai apžiūrinėti, todėl tam negailiu laiko. Muziejuose pardavinėjami suvenyrai skiriasi nuo tų, kuriuos galima rasti gatvės parduotuvėse, o be to perkant suvenyrus muziejuje, tu paremi patį muziejų. Ieškodama suvenyrų dažniausiai vadovaujuosi keliais kriterijais: kelionės biudžetu, bagažo dydžiu ir svoriu, laiko kiekiu, praktiškumu bei vietine gamyba.

Aš visada ieškau ką galėčiau įsigyti sau prisiminimui, todėl jei randu kas man patinka, iškart galvoju ar tai galėtų patikti ir kam nors kitam. Dažniausiai tas kitas žmogus būna mama, bet taip pat jai visada ieškau kokio nors nedidelio formato piešto paveiksliuko, nes jai patinka paveikslai. Niekada net nesvarstau galimybės pirkti įrėmintos atspausdintos kopijos, nes mums patinka tik tikri ir originalūs daiktai. Skirtingai nuo mamos, sau visada ieškau fotografijos su miesto vaizdu, kurią galėčiau įsirėminti ir kuri būtų daryta vietinio fotografo. Tai nėra taip lengva kaip atrodo, nes niekas niekada nežino kur tai galėčiau įsigyti.

Turbūt pats geriausias ir pigiausias suvenyras, kurį galima padovanoti mylimiems žmonėms yra atvirlaiškiai. Svarbu nepatingėti paieškoti geros kokybės atviruko ir pasistengti parašyti daugiau nei vien tik "Linkėjimai iš...". Parašykite kur tą dieną ėjote, ką veikėte, galų gale koks tą dieną buvo oras ar kur ir ką valgėte. Jei manote, kad atvirlaiškio neužtenka, o lauktuvių reikia nupirkti visai šeimai, nepirkite atskirų dovanų kiekvienam tos šeimos nariui, pirkite vieną bendrą. Tai gali būti koks nors senovinis stalo žaidimas, kalėdinis eglutės žaisliukas, DVD apie lankomą miestą ar objektą, ar tas pats šaldytuvo magnetas. 

Tradiciniai suvenyrai gali būti nuobodūs, bet jie taip pat gali būti atrasti iš naujo, jei tik pasuksite galvą. Štai kiek kitokie šaldytuvo magnetai, marškinėliai ir puodelis, kuriuos mielai priglausčiau pati:Ieškokite lauktuvių netikėtose vietose, pvz., pašte, knygyne, prekybos centre (kaip Tesco, TK Maxx ar Wilko), antikvariate ar dėvėtų rūbų parduotuvėje.  Jei ieškote lauktuvių žmogui, kuriam patinka istorija, muzika ar knygos, pašte galima rasti specialių pašto ženklų rinkinių su detaliais aprašymais, kaip, pvz., Vindzoro pilis, David Bowie, Agatha Christie, Senoji Britanija ar Pink Floyd. Galima nupirkti tik pašto ženklus iš patikusios kolekcijos, juos įrėminti ir voila! Originali dovana yra! 

Taip pat pašte ieškokite išskirtinių atvirukų.


Perkant lauktuves vienas iš man svarbiausių kriterijų yra kad prekė būtų pagaminta toje šalyje. Geriausia tokių ieškoti knygynuose, meno dirbinių ir kitose nepriklausomose parduotuvėlėse, muziejų suvenyrų parduotuvėse, turizmo informacijos centre, o taip pat ir vietiniuose prekybos centruose. Ar tai būtų arbata, ar saldumynai, ar kalendorius, o gal šluostė - prekybos centre tai kainuos kelis kartus pigiau nei judrioje turistų gatvėje esančioje suvenyrų parduotuvėje, o TIC'e rasite smulkiųjų vietinių gamintojų ir augintojų pagamintų gėrybių. Turbūt galvojate, ką galima rasti dėvėtų rūbų parduotuvėje, tačiau tai puiki vieta ieškoti vietinių tradicinių aksesuarų, knygų ir kitų niekučių sau. 

Nepirkite nepraktiškų dovanų, kurios bus numestos į stalčių, o gal net tiesiai į šiukšlinę.  Jei ieškote lauktuvių merginai, kuriai patinka kosmetika, ieškokite kosmetinės su šalies istoriniais vaizdais. Jei perkate rašiklį, išbandykite jį - ar patogu su juo rašyti? Jei perkate tradicinį šaldytuvo magnetą, prisiminkite, ar žmogaus, kuriam perkate, namuose šaldytuvas nėra įmontuotas į virtuvės komplektą? 
 
Jei perkate drobinį pirkinių maišelį, pirkite su praplatintais šonais, suteikiančiais maišeliui gilumo, kad jį realiai būtų galima naudoti pirkiniams susidėti. Tai smulkios detalės, kurias, manau, kiekvienas lauktuvių gavėjas tikrai įvertins. 

Pirkite rinkinius ir juos išdalinkite skirtingiems žmonėms. Taip sutaupysite laiko ir pinigų.


Nespjaukite į juvelyriką. Užeikite į juvelyrinių dirbinių parduotuvę pasižvalgyti, nes juvelyrika nebūtinai turi būti brangi, ypač jei ji padaryta vietinių. 

Vietinių menininkų visada galima paieškoti Etsy internetinėje parduotuvėje, susisiekti su jais ir pasiteirauti, kur būtų galima gyvai pamatyti ir įsigyti jų darbų.

Daugiau idėjų šia tema su nuorodomis ieškokite SOUVENIR GIFT IDEAS (UK).2 komentarai:

  1. Geri patarimai. Ypatingai patiko tas apie rinkiniu pirkima is isdalijima skirtingiems zmonems. Niekada anksciau taip nesugalvojau. Labai aciu!!!

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Labai smagu, kad atradai kažką naujo! :) Ačiū už šiltą komentarą :)

      Panaikinti